Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu TOKİ ile birlikte yürüttükleri Narlıbahçe Kentsel Dönüşüm Projesine kazmanın 2014 yılı sonunda
Hızırbey Mahallesinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş ile esnaf ziyaretinde bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, mahallelinin, Narlıbahçe Kentsel Dönüşüm Projesinde vatandaşlar ile görüşmelere ve yıkımlara ne zaman başlanacak sorusu ile karşılaştı. Başkan Gümrükçüoğlu, Çömlekçide birinci, ikinci, üçüncü adımda yapılanı Narlıbahçede de yapıyoruz. Yani imar planı düzenlemesi, bina ölçümleri, bina değerlenmeleri, avan projesi çalışmalarını sürdürüyoruz. Burasının şehrin çok nezih bir bölgesi olmasını istiyoruz.
Dolayısıyla bu adımları aşağı yukarı 6 ila 8er ay sürecek bu adımları teker teker yapmakta ve çalışmaktayız. Zaman bildirmek gerekirse 2014 yılında sonu, bu üç ay yukarı, üç ay aşağı olabilir vatandaşlarla görüşmelere başlayacağız. İsteyen vatandaş gayrimenkulünün bedelini, isteyen daire, isteyen ise işyeri alabilecek. Anlaşmalar sonrası yola devam edeceğiz. Narlıbahçe Kentsel Dönüşümüne kazma 2014 yılının sonunda vurulacak diye konuştu. Trabzon Belediyesi hizmet binası ile Valilik ve itfaiye kavşağı arasında 222 bin metre kare alanda uygulanacak Narlıbahçe Kentsel Dönüşüm Projesinde 380 bina yıkılarak kentsel dönüşüme tabi tutulacak.