Trabzonun Of ilçesinde Of Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan emniyet mensupları, aileleriyle birlikte akşam yemeğinde buluştular.
Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü Ofta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Resmi kutlama programının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden protokol üyeleri, Emniyet mensuplarının gününü kutladılar. Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından düzenlenen akşam yemeğinde aileleriyle bir araya gelen polisler, ikram edilen yemeğin ardından yaş pasta keserek Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168. yılını kutladılar. Yemeğe Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Coşkun, Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, şehit yakınları, emniyet mensupları ve aileleri katıldılar.
Yemekte konuşan Of Kaymakamı Eren Arslan, Türk Polisi gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde taht kurmuştur. Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimize minnettarız ifadelerini kullandı.
Of Belediye Başkanı Murat Saral ise konuşmasında Çok değerli emniyet mensuplarımız gece-gündüz demeden yoğun çalışma temposu içerisinde ailelerine ve çocuklarına fazla zaman ayıramıyorlar. Bu özel günlerinde onları aileleriyle birlikte aynı ortamda buluşturmak istedik. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Görevlerinizde başarılar, yaşamlarınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum ifadelerini kullandı.
Yemeğin ardından Of Polis Merkezinde görevi başında olan Polisleri de unutmayan Başkan Saral, Kaymakam Arslan, Garnizon Komutanı Coşkun ve Emniyet Müdür Ulutaş ile birlikte Polis Merkezine geçerek buradaki polislerle birlikte yaş pasta kesitiler.
Kutlamalar çerçevesinde Merkez Camiinde hatmi şerif okundu. Of Müftüsü Recep Onatın da katıldığı hatimde şehit polis memurları ve tüm şehitler için dua yapıldı.