Trabzon Lisesinin eski edebiyat öğretmenlerinden olan Sebahat Ülker tatil için geldiği memleketi Trabzonda, Trabzon Lisesinden öğrencisi olan Trabz
Balıkesirin Edremit İlçesinde yaşayan 1923 doğumlu Ülker, yıllarca Trabzon Lisesinde öğretmenlik yaptığını ve Liseden öğrencisi olan Başkan Gümrükçüoğlunun çok başarılı bir öğrenci olduğunu kaydederek Öğrencimin belediye başkanı olması beni çok mutlu etti. Okuldaki başarılarını belediye başkanlığında da sürdürüyor. Tatil için geldiğim memleketim Trabzonda öğrencim Orhanı ziyaret ederek, başarılarından dolayı tebrik etmek istedim. Gurbette yaşayan bir Trabzonlu olarak başarılı hizmetlere imza atan öğrencim ile gurur duyuyorum dedi.
Öğretmen ve öğrencisinin buluşmasında eski günler yad edilirken ziyaretin anısına Başkan Gümrükçüoğlu öğretmeni Ülkere gümüş hasır bilezik hediye etti. Başkan Gümrükçüoğlu, Bugünlere gelmemizde sizlerin büyük emekleri vardır. Öğretmenlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Sizlerin şahsında tüm öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Sizlere sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. İyi ki varsınız diye konuştu.