Samsun'da öğretmen okullarının kuruluşunun 165. yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
Törene İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Ladik Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından tören sona erdi.