Trabzon Milli Eğitim Müdürü Kırbaçtan öğretmenlere mesaj.
Adem YILMAZ
Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "İyi örnekler paylaşımı" konulu konferans düzenlendi. Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta 105 iyi örnek arasında 43 sunum ve 7 tanesi de AB projesi olmak üzere 9 adet poster sunum yapıldı. Konferansa Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Hatipoğlu, 48. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Mustafa Çiçek, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
Programın açılış konuşmasını Trabzon Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç yaptı. Yıl boyunca il ve ilçelerdeki okulların gözden geçirilerek bağımsız hale getirildiğini ifade eden Kırbaç, "Ara sınıflardaki öğrencilerimizi okullarına yerleştirdik. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında yapılan program değişikliğinin ardından zorunlu eğitim geçen yıl 8 yıldan 12 yıla çıkartıldı. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam etti. Bu yıl Seviye Belirleme Sınavını son kez gerçekleştirdik. Hangi sistem olursa olsun değişmeyen öğretmendir, değişmeyen okuldur. Bunun için özverili şekilde çalışmalarımızı sürdürerek en iyiye ulaşmaya gayret edeceğiz. Geleceğimiz çocuklarımızın eğitimini en iyi şekilde sağlayacağız" dedi.