AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, Hastane konusunun Ordu merkezin önemli bir sorunu olduğunun söyledi.
Hastane konusunun Ordu merkezin önemli bir sorunu olduğunun söyleyen AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, Ben gelmeden önce Sağlık Bakanımız beni aramıştı. Valimizle ve Rektörümüz ile bu sürecin öncelikle arazi mevzusunun yer çözümü hususun da yer ile ilgili 120 dönümlük bir alan üniversite genişleme alanının yani çevre yolunun hemen üzerinde kamulaştırılabilecek. Bu hafta kamulaştırma kararı Bakanlar Kurulundan çıkacak bir noktaya geldi. Çünkü Milli Eğitim Bakanının imzalaması gerekiyordu ve imza atıldı. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında da bu karar çıkacak. O yer Ordu Üniversitesinin olacak. Hastaneyi Sağlık Bakanlığı yapacak. 600 yataklı Tıp Fakültesi ile paralel Sağlık bakanlığının fili olarak inşaat sürecini götüreceği kamulaştırma organizasyonu ve masraflarını da Ordu Üniversitesi tarafından karşılanacak bir yapı ve sözleşme süreci ön görüldü. Önümüzdeki günlerde de gelecek hafta Pazartesi veya Salı günü Bakanımızın programına göre, Ankarada bir sözleşme ile bu sürecide hayırlısı ile bitirmiş oluruz diye sözlerini tamamladı.
Osman Çakmak