Samsunda organları bağışlanan bir vatandaş, dört kişiye umut oldu.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde yatan Mehmet Seven'in 02 Mart 2013 tarihinde beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi tarafından organları bağışlandı. Mehmet Seven'den alınan iki böbrek OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde E.C ve A.S'ye, karaciğeri Trabzon'da A.Y'ye nakledildi. Kalp kapakçıkları ise kullanılmak üzere İzmir'e gönderildi.