Trabzonda Huzur Evi sakinleri, Pelitli Beldesinde bulunan Hüseyin Hüsnü Aker Anaokulu öğrencilerini ziyaret etti.
Huzur Evi büyüklerinin anlattığı masallarla keyifli dakikalar yaşayan minik öğrenciler birlikte yöresel yemeklerden tattılar. Hüseyin Hüsnü Aker Anaokulu, minik öğrencilerine kültür değerlerinin tanıtılması ve içselleştirilmesi amacıyla Kültür Haftası olarak bir dizi etkinlikler düzenledi. Kına gecesi, Hacivat-Karagöz kukla oyunu, ebru çalışması, yöresel yemekleri tanıtma, büyükleri misafir etme gibi pek çok etkinlikte, geçmişte arta kalan miraslar minik öğrencilere tanıtıldı. Trabzon Huzur Evinde kalan bazı büyükler, etkinlik kapsamında anaokuluna gelerek, burada öğrencilerle bir araya geldi. Yöresel yemeklerden oluşan masada oturan öğrenciler, huzur evi büyükleriyle sohbet ettiler. Huzur Evi büyüklerinin masal dinleme imkânı bulan minik öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı.
Hüseyin Hüsnü Aker Anaoklu Müdürü Züleyha Albayrak, amaçlarının öğrencilere bazı kültür miraslarını tanıtmak olduğunu belirterek, Okulumuzdaki tüm öğretmenlerimizle böyle bir etkinlik oluşturduk. Köklü tarihimizi ve kültürümüzü bir nebze de olsa çocuklara tanıtmaya çalıştık. Çocuklar huzur evindeki büyüklerini burada misafir etti, ellerini öptü onlardan hikâyeler dinledi. Çok mutlu oldular. Öğrencilerimiz büyüklerine nasıl davranacağının bir örneğini bize yaşattı. Onlarla gurur duyuyorum dedi. Anaokullarının çocukların oyun oynadığı yerler olarak düşünülmesinin son derece yanlış olduğunu kaydeden Albayrak, yapılan araştırmalarda çocukların insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin yüzde 60ını anaokullarındaki dönemlerde kazandığını söyledi.