Trabzon Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Kasapoğlu, geliştirdikleri projeler arasında hastanelere gelenleri kapıda karşılayacak hos
Amaçlarının kamu hastanelerine gelen vatandaşlara 5 yıldızlı otel gibi hizmet vermek olduğunu belirten Dr. Kasapoğlu, Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayaktan tedavi sayısında her geçen gün artış yaşandığını söyledi. Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, ilk dönemler 800-900 olan poliklinik sayısı bugünlerde artık 4 binlere çıktığını belirten Dr. Kasapoğlu, vatandaşın artık bu hastaneyi artık benimsediğini söyledi.
Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin mevcut işlevliğini sürdüreceğini burada ihtiyaç duyulan Kadın Doğum, ve Çocuk Hastalıkları servisi, yoğun bakım ünitesi kurulacağını belirten Dr. Kasapoğlu, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski işlevliliğini sürdürecek olup burasının kapatılması söz konusu değil. Ayrıca buraya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları servisi açmayı düşünüyoruz. Ayrıca Fatih Devlet Hastanesinin yıkılıp yerine yeni bir hastane yapılması çalışmaları sürüyor. Bu projemiz yakın zamanda hayata geçmesi yönündeki çalışmalarımız sürüyor. Bu hastanenin yapımı sırasında hastalarımızı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne taşıyacağız. Amacımız sağlık alanında vatandaşa en iyi hizmet vermek dedi.