Kimsenin yazmaya cesaret etmediği konuları yazdığımız için Karadeniz Gazetesi toplantılara alınmıyor.
Hiç kimsenin yazmaya cesaret etmediği konuları yazdığımız için Karadeniz Gazetesi AK Parti tarafından toplantılara alınmıyor. Araklı İlçe Başkanı Mustafa Tekinbaşa, "Halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanamaz" sözünü hatırlatıyoruz
Araklı ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, 24 tesisin açılışının yapıldığı sırada çevreciler tarafından protesto edilmelerine yönelik haberimizden dolayı, AK Parti İlçe Danışma Toplantısına Karadeniz Gazetesi Araklı Muhabiri İbrahim Kanlı alınmadı. Bütün yerel basının takip ettiği toplantıya neden gazetemizin alınmadığını soran Kanlıya AK Parti Araklı İlçe Başkanı Mustafa Tekinbaş, "Araklı'da iki bakanın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninde açılış haberini yapmayıp da 'Kent ormanımıza dokunmayın' pankartı asarak açılışta bakanları protesto eden kişileri haber yapan Karadeniz Gazetesi'ni, dolayısıyla muhabiri olarak sizleri toplantımızda görmek istemiyoruz" dedi. Biz Karadeniz Gazetesi olarak her zaman objektif ve tarafsız olduğumuzu, gazetecinin bir protesto haberini yazmakla görevli olduğunu Tekinbaşa hatırlatır, AK Parti ilçe başkanına yakışmayan bu davranışı kınadığımızı belirtiyoruz. Ayrıca altını çizmek isteriz ki gazetemiz, demokratik hakkını kullanarak bakanları protesto eden eylemcinin nasıl yaka paça gözaltına alındığını, AK Partili vekillerin, bakanların, il ve ilçe başkanlarının eleştirilere nasıl tahammülleri olmadığını yazmıştır.