Trabzonda yeni eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak kolej ile 31. şubesine ulaşacak TED Kolejinin tanıtımı yapıldı.
Zorlu Grand Otelde gerçekleşen basın toplantısında konuşan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, "Nitelikli ve eğitimli yeni nesiller yetiştirmek için buradayız. Emin olun ki TED Trabzon Kolejinde yetiştireceğimiz çocuklar toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, kültür sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacaklardır. Türk Eğitim Derneği profesyonel bir yapılandırma ile Trabzon'da rekabet koşullarını ve eğitim kalitesini artıracaktır" diye konuştu. Soğuksu Mahallesi'nde 12.533 metrekarelik inşaat alanında TED Trabzon Koleji'nde toplam 6.352 metrekare bahçe alanı ve toplam 2.447 metrekare kapalı teneffüs alanları ve sosyal alanlar bulunacak.
Adem Yılmaz