TEVin Kız Öğrenci Yurdunu gezen Vali Öz, "Eğitim kenti olma yolunda güzel adımlar atıyoruz" dedi.
Vali Abdil Celil Öz, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret etti.
Öğrencilerle sohbet eden Vali Öz, "Binanın fiziki mekanı ve çevresi çok güzel. Burada güzel bir barınma ve geleceğe hazırlanma imkanı var. Öğrencilerimizin, bu güzel imkanlardan yararlanarak geleceğe hazırlanmaları önemli. Bu yapının oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ancak öğrencilerimizin bazı talepleri oluyor. Yurda ulaşım konusunda bazı sıkıntılar var. Belli saatlerde servis konulursa bu sıkıntıların aşılacağına inanıyorum. Ayrıca yurda gelişte güzergahın aydınlatılması için de tedbirler alınacak" dedi.
TRABZON DAHA İYİ NOKTALARA GELECEK
Trabzonun eğitim kenti olma yolunda önemli adımlar attığını kaydeden Vali, şöyle devam etti: "Üniversiteleriyle, diğer okullarımızla iyi bir eğitim altyapısı var. İşbirliği içerisinde Trabzonu eğitim alanında daha güzel noktalara taşıyacağız." TEV Şube Başkanı Hasan Melek ise, Türk Eğitim Vakfının, üniversite okumaya gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu ortamlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu şubeyi Trabzonda açtığının altını çizdi.