Başta tereyağı olmak üzere süt ve mamullerinin doğal ve kaliteli olması nedeniyle ilgi gören Trabzon ürünlerinden peynir yakında festivalle tanıtılaca
24-26 Mayıs tarihleri arasında Trabzon Forum AVMde düzenlenecek Peynir Festivali ile ilgili olarak borsamızda toplantı düzenlendi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Bekir Şengülün başkanlığında düzenlenen toplantıya festivali organize eden Tarım Artı Medya Organizasyon Kurumsal Danışmanlık yetkilileri ile Trabzonda üretim yapan KETAŞ, TATSAN, KEBİR, DERECİK Süt Mamulleri, HAMSİKÖY Tarımsal Kalkınmanın temsilcileri katıldılar.
Organizasyon yetkilisi Mehmet Efe, Doğu Karadenizin ve de özellikle Trabzonun marka olan ürünlerini de göz önünde bulundurarak, tanıtıma katkı sağlamak amacıyla Peynir Festivalini düzenlediklerini belirterek, festivalde tatlar yarışması, süt ürünleri ile ilgili fotoğraf sergisi ile çeşitli animasyonlara yer vereceklerini söyledi.
Süt Mamulleri üreticileri de, etkinlik de tanıtımın yanı sıra, sektörün sorunlarının da ele alınacağı mini toplantılar da düzenlenmesinin yararlı olacağını belirtirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şengül ise, borsa olarak sektörle ilgili çalışmalara ağırlık vereceklerini, bu anlamda tanıtımı da önemsediklerini bildirdi.