Trabzondaki köy yerlerinde bulunan 211 sağlık evinden 191i nüfus yetersizliği nedeniyle kapanıyor.
Büyükşehir Belediyesi Kanunundan sonra Trabzondaki köy yerlerinde bulunan 211 sağlık evinden 191i nüfus yetersizliği nedeniyle kapanıyor. Vatandaş ise duruma tepki gösteriyor.
ÖNCE BELEDİYELER
TBMM Genel Kurulunda onaylanarak 13 şehirle birlikte büyükşehir olan Trabzonda kapatılan belde belediyelerine şimdi de sağlık evleri ekleniyor. Trabzonun merkez ve ilçelerinde bulunan toplam 211 sağlık evinden 191inin nüfus oranının 500ün altına düşmesinden dolayı kapatılarak personellerinin ise farklı görevlere aktarılacağı ortaya çıktı.
UYGULAMA YANLIŞTIR
Köy yerlerinde haftalık kontrollerini yaptıran vatandaşlar, bu karara isyan ederek, "Köyümüzde bulunan sağlık görevlilerinin varlığı bile bizlere moral oluyordu. Yarın Allah göstermesin acil bir durum olsa, biz kilometrelerce yol gidip doktor ya da sağlık görevlisi arayacağız. Bu uygulama yanlıştır ve bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir" ifadelerini kullandılar.
Kemal BEKTAŞ