Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Alkan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Rize Katı Atık Birliğince toplanan çöplerden enerji elde edecek sistemi Trabzona kurmak isteyen
Ruslardan sonra kapıyı bu kez de Heksagon çaldı.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Heksagon Katı Atık Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Alkan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Rize Katı Atık Birliğince toplanan çöplerden enerji elde edecek sistemi Trabzona kurmak isteyen Rus firma yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştiren Vali Kızılcık, bu kez de Heksagon Katı Atık Şirketi yöneticilerini kabul ederek görüştü. Heksagon Atık Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Altun ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Vali Kızılcık, Daha önce Rus işadamı Boris Yurchenko ve beraberindeki heyetle görüşmüştük. Şimdi de Heksagon şirketinin yetkilileri geldi. Bu konudaki projelerini bizlere sundular. Olumlu gelişmeler yaşanıyor. Katı Atık Birliği olarak biz bu alanda en uygun bulduğumuz projenin gerçekleşmesini sağlayarak bölgemizin çöplerinden enerji elde edeceğiz. Bu proje hem bölgemiz hem de ülkemiz adına çok önemli bir adımdır dedi.
Heksagon Katı Atık Yönetimi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Alkan ise, Şirket olarak katı atık materyalleri toplamak, taşımak, işleyerek kullanışlı hale getirmek, elektrik - ısıl enerji ve organik gübre üretmek üzere yola çıktık. Bunun için Trabzona geldik. Bu konuda bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız diye konuştu.