Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası meclisinde çeşitli sektörlerde ve ülkelere yönelik olarak çalışmalarda bulunmak üzere 12 ayrı komisyon kuruldu.
Ayrıca, TTSOdan Vergi Dairesine gönderilen Takdir Komisyonu üyeleri de yeniden seçildi. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde çeşitli sektörler ve ülkelere yönelik olarak komisyonlar kuruldu. Yönetim Kurulunun oluşturup meclise sunduğu 12 komisyon meclis toplantısında kabul edildi. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, komisyonların meclis üyelerinin çalışma alanlarına göre oluşturulduğu ifade etti. Geçmiş dönemlerde başarılı çalışmalar yürüten komisyonların yeni meclis çatısı altında yeniden oluşturulduğunu kaydetti.
12 ayrı komisyonun yönetmenliklerdeki çalışma alanları, görev ve sorumlulukları hakkında meclis üyelerine bilgi veren Genel Sekreter Hakan Gürhan 5 ve 7 kişiden oluşan komisyonlara yönetim kurulunun önerdiği isimleri sırayla okudu. Ardından Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy komisyonları oylamaya sundu ve kabul edildi.
Kurulan komisyonlar şöyle, Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Komisyonu, Maden Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Turizm Komisyonu, Gürcistan Komisyonu, Rusya Federasyonu Komisyonu, Avrupa Ülkeleri Komisyonu, Afrika Ülkeleri Komisyonu, Körfez Ülkeleri Komisyonu, İran İslam Cumhuriyeti Komisyonu ve Uzakdoğu Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri Ve Moğolistan Komisyonu.
TTSO TAKDİR KOMİSYONUNDA DEĞİŞİM
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasından Vergi Dairesi Takdir Komisyonu üyeliklerine gönderilen meclis üyelerinin seçimi de yapıldı. Görev süreleri dolan Adnan Sağlam ve İbrahim Nalbantın yerine Yönetimin önerdiği Halil Yararoğlu ve Davut Bozkurt meclisin oy birliği ile yeni takdir komisyonu üyeliğine seçildiler. Meclisin ardından eski ve yeni takdir komisyonları bir arada anı fotoğrafı çektirdi. 25 yıl gibi uzun bir süre Takdir Komisyonu Üyeliği yapan Adnan Sağlam ve İbrahim Nalbant, yeni seçilen Halil Yaroğlu ile Davut Bozkurtu kutlayarak yeni görevlerinde hayırlı olmasını dilediler. Yaroğlu ve Bozkurtda, Sağlam ve Nalbata hizmetlerinden ötürü teşekkür eti.