TEV'in kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Uzungöl'de "çöp toplama" kampanyası düzenlendi.
Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şubesi olarak kuruluş yıldönümlerinin 46. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Trabzonun turizm merkezi Uzungöl'de çöp toplama kampanyası düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe 100e yakın öğrenci katılırken, öğrenciler ilk olarak Turizm merkezi Uzungölü baştan başlayarak etraftaki çöpleri topladı. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek, "TEV Trabzon Şubesi olarak, bir çok etkinlikler düzenliyoruz. Bugün 4 Mayıs olması nedeniyle TEVin kuruluşu olması hasebiyle Allah'ın bize büyük bir lütfü olan Uzungölü korumak için kursiyerlerle beraber bir çöp kampanyası ve piknik düzenledik. Bu piknikte gençleri mutlu etmek ve temiz olan Uzungölde bir hayli çöp topladık. Demek ki yapılması gereke çok iş var, turist temizliğe gelir. Eğer biz Uzungölü temiz tutmazsak bizden sonra gelen kuşaklara çok daha kötü bir Uzungöl bırakmış olacağız ki bunun vebali altında kalamayız. Herkes elini taşın altına koyması lazım. Uzungölü temiz tutalım çünkü çevreyi kirletirsek, havayı, suyu, toprağı kirletmiş olacağız. Gelecek nesiller bu yüzden bize iyi bir şekilde yad edilmeyecek dedi. Daha sonra topalanan çöpler, Uzungöl Belediyesi'nin çöp arabasına boşaltıldı.