Trabzon Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği'nin kuruluşunun 3. yıl dönümü kutlandı.
Muhammet TAŞ
Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği, kuruluşunun 3. yıl dönümü nedeniyle Sabri Bahadır Kültür Merkezinde bir kutlama programı düzenledi. Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Arısoy, yaptığı açılış konuşmasında "Bundan 3 sene evvel derneğimizin kuruluşunu tamamlayıp ilk defa böyle bir organizasyonla bir araya geldiğimizde: Bizler iyi niyetimizi gayretlerimizle harmanlayıp, çalışmalarımızla pişirip, ağız tadıyla paylaşacağız demiştim. Bugün geriye dönüp baktığımızda ne iyi yapmışız da böyle bir çalışmanın içine girmişiz diyoruz. 3 yıl boyunca yapılan çalışmaların hazzını, hep birlikte yaşamanın keyfini sürmekteyiz. Evlerimizde yaptığımız hazırlıklarla bazen bir köyde, bazen merkezde bir büyüğümüzün, bazen bir dertlimizin, bazen bir ihtiyaçlımızın kapısını çalmak, bir merhaba, bak biz geldik demekti amacımız. Bazen hayatın yükünü sırtında taşıyan bayanlarımız ile felekten bir gün çalmak için küçük geziler yaptık, bazen çocuklarımızın çevresini tanıyıp ufuklarını açma gayreti gösterdik" dedi.
MUTLULUK ANIMIZ
Arısoy, şöyle devam etti: "Bunlar Vakfıkebir gerçeğinde küçük dokunuşlardı. Ama her şey böyle küçük dokunuşlarla başlamaz mı? Büyük vaatlerin altında ezilmek yerine birçok küçük dokunuş... En çok mutluluk duyduğum ve altını defalarca çizmek istediğim husus şudur: Biz bu faaliyetleri gerçekleştirirken hepsinde kaymakamlığımız, belediyemiz, şoförler odamız olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşları ve özellikle Vakfıkebir esnafımız, kamu kurum ve kuruluşları ile Vakfıkebir basınımızın güzide temsilcileri, yani bütün Vakfıkebiri oluşturan değerlerin destek vermesidir."
Ardından derneğin kuruluşunun 3. yıl dönümü pastası kesildi ve katılan davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği ihtiyaç sahibi bayanların sosyal ekonomik yönden desteklenmesini sağlamak amacıyla İMKB Mesleki Teknik Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde yürüttüğü ve "Karınca Kadınlar Atölyesi" ismini verdiği kadın terziliği alanında eğitim alan 15 bayan dernek yönetim kurulu üyelerine çeşitli hediyeler takdim etti.