Trabzonun Çayraka ilçesine bağlı Uzungöl beldesinde yaptırılan HES Projeleri protesto edildi.
Trabzon Valiliği önünde düzenlenen basın açıklamasında Trabzonun Çayraka ilçesine bağlı Uzungöl beldesinde yaptırılan HES Projeleri protesto edildi. Ellerinde TS HES yapıp alma ahımızı, git fenerden al kupamızı yazılı döviz eşliğinde slogan atan grup Çaykara ilçesi Uzungöl Beldesinde kurulacak olan HES Projelerini protesto ederek Trabzonspora göndermede bulundu.
Geniş güvenlik tedbirlerin alındığı Valilik önünde grup adına basın açıklamasını okuyan İhsan Özkan, yaptırılacak olan HES Projesine asla izin vermeyeceklerini belirterek Dünyada eşi benzeri olmayan floraya sahip, Uluslar arası milli parkları ihtiva eden turizm cenneti Uzungölümüzün sadece toplumsal hayatı değil, hayatı var eden bütün değerleri tehlike altındadır. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, babamızı, dedemizi gömdüğümüz, içinde yaşadığımız toprakların yok oluşu, o topraklarda büyük bir uyumla binlerce yıldır devam eden doğal, tarihsel, kültürel değerlerin sonlanması, anlamına gelecek Hidroelektrik Santralleleri yaptırmayacağımızı, memleketin her neresine olursa olsun Hidroelektrik Santrale, köyünde maden çıkartılmasına, termik santrale ve diğer hayatı gözetmeyen, sadece zenginleri daha da zenginleştirmeyi hedefleyen projelere karşı hayatı savunanların Artvin, Rize, Çayeli, Şavşat, Tonya ve sayamadığımız Türkiyemizin bir çok bölgesinde bulunan kişilerin kardeşimiz olduğunu duyuruyoruz dedi.