Trabzonun Yomra ilçesinde önceki gün meydana gelen heyelan sonucu hayatını kaybeden Şakire Ateş, bugün toprağa verildi.
Trabzonda 2 gün önce etkili olan şiddetli yağışta Yomra ilçesi Taşdelen köyünde yaşanan heyelanda fındık topladıkları esnada gelini Neriman Ateş ile toprak altında kalan Şakire Ateş için ilçe merkezinde cenaze namazı kılındı. Öğle namazına mütakiben Yeni Camide kılınan cenaze namazına Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz sonrasında Ateş'in cenazesi Taşdelen köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.
KAYIP NERİMAN ATEŞİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Öte yandan heyelanda kaybolan Şakire Ateşin gelini Neriman Ateşin arama çalışmaları ise devam ediyor. 18 kişilik grubuyla dere yataklarını Adan, Zye kadar kontrol eden Sürmene Arama Kurtarma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Cerrah, aramalara devam edeceklerini söyledi. Dernek Başkanı Ahmet Cerrah, Ekibimiz 18 kişilik. Şuana kadar nadir olan yerleri bile Adan, Zye kadar aradık. Heyelanın gerçekleştiği noktada çok büyük bir hafriyat oluştu diyebiliriz. Oradan çok şüpheleniyoruz. Dereden çamur aktığı için bazı yerlerde çamur kalıntıları oluşuyor ve bizim bunları görmemiz mümkün olmuyor. Dere yatağını tamamen kontrol ettik, kayaların altını bile baktık. İnşallah bir sonucu varacağız dedi.