TRABZON'DA ZAFER RESEPSİYONU Zafer Bayramının 91.Yıl Dönümü resepsiyonla kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramının 91.Yıl Dönümü Trabzon Valisi Abdil Celil Özün verdiği bir resepsiyonla kutlandı. Zorlu Grand Otelde verilen resepsiyona katılanları Vali Öz ve eşi Rukiye Öz kapıda karşıladı.
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zafer Bayramını büyük bir coşkuyla hep beraber kutluyoruz. 26 Ağustos 1071de Malazgirtten Anadoluya giren Türk Milleti o günden bu yana bu memleketi yurt edinmiş, zaman zaman bu memlekette bulunmamızdan rahatsız olanlar içerden ve dışardan bizi ayırmaya çalışsalar da bu millet tarihin bütün aşamalarında olduğu gibi esareti, manda ve himayeyi başkasının egemenliği altında yaşamayı hiçbir zaman kabul etmemiştir ve bundan sonra da kabul etmeyecektir. Bu memleket ebediyen Türk yurdu olarak kalacaktır. Bu vesile ile bu büyük zaferimizin başkomutan Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını gerek milli mücadelede gerek onun öncesinde ve sonrasında canlarını bu memleket için veren şehitlerimi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.
Resepsiyona ayrıca Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Trabzon Muharip Gaziler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve gaziler, işadamları, gazeteciler, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.