Trabzonda düzenlenen sempozyum çerçevesinde Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneğinin de açılışı gerçekleştirildi. Umut ve Savaşım Derneği Başkanı
Türk Radyasyon Onkoloji Derneği ve Trabzon Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen "Meme Kanseri Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar" konulu sempozyum, Novotelde gerçekleştirildi. Sempozyum dolayısıyla Trabzon Umut ve Savaşım Derneği ile Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Ketem Biriminin çalışmalarını yansıtan stantlar kurularak ziyaretçilere broşürler verildi. Bu arada Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneğinin açılışı yapıldı.
KANSERE SAVAŞ
Sempozyuma; Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kemal Süleyman, Trabzon Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu, Trabzon Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Kasapoğlu, Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, Radyasyon Onkoloji Uzm. Dr. Eda Küçüktülü, Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammet M.Saymaz, Rize Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sümbül, Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın, Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ekrem Akbaş, Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faik Özşahin, Giresun Sağlık Müdürü Beyin Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Bal, Artvin Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Hakan Hacısalihoğlu, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Alıç, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Koca, Ankara Güven Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünden Prof. Dr. Serdar Özbaş, Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu, Hacettepe Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Ferah Yıldız, Dr. Abdurrahman Yurtaslan, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisinden Prof. Dr. Yıldız Güney Yükselen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Prof. Dr. Nuran Beşe, KTÜ Prof. Dr. Fazıl Aydın, Amerikan Hastanesi Medical Onkoloji Bölümü Prof. Dr. Nil Molinas Mandel, Ortahisar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Trabzon Umut ve Savaşım Derneği üyeleri ve Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları katıldı.
Mobil mamografi tarama aracını inceleyen Meme Hastalıkları Derneği Federasyonu Başkanı Bülent Alıç ve yönetim kurulu üyeleri, başarılı çalışmalarından dolayı Dr. Nimet Bakiyi tebrik etti. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosuna Umut ve Savaşım Derneği olarak plaket takdim edildi. Tosun, "Çalışmalarınız takdire şayan. Güzel hizmetlerinizi kutluyorum" dedi.