SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti: ''Ekonomideki durum 3-4 ay içinde çözülecek''

AK Parti: ''Ekonomideki durum 3-4 ay içinde çözülecek''

25 Kasım 2021 Perşembe - 11:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında dövizdeki artışla ilgili yol haritası değerlendirildi. Faiz düşürme konusunda kararlılık vurgusu yapılırken, 3-4 ay içerisinde bu durumun düzeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde sürpriz bir toplantı yaptı. AK Parti MYK üyelerinin katıldığı toplantıda Ekonomi ve Döviz kurundaki artış değerlendirildi. Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, toplantıda Faiz indiriminde kararlılık vurgusu yapıldığı, izlenecek yol haritasıyla yüksek kurun da önüne geçileceği belirtildi. Dolar kurundaki ani artışın vatandaşa iyi anlatılması gerektiği vurgusu yapıldı. Dolar kurundaki ani artışın bir operasyon olduğu da belirtilen toplantıda, soğukkanlı yaklaşımdan yana olunması gerektiği de kaydedildi. Bu süreçte, faizin düşmeye devam etmesi nedeniyle alım ve satımın hızlanacağı ve bu sayede yatırımların artacağı da vurgulanan konular arasında yer aldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
dün
Operasyonu çeken RTE nin ta kendisi. Milleti kandıranlar şerefsizdir, alçaktır, haindir, gâvurdur.
Halil
2 gün önce
19 yıldır hep "..aldatıldık, dış güçler, operasyon, bu bir proje..vb" Allah aşkına maaş verdiğimiz mv ve hükümetler ne iş yapıyordu bu 19 yılda...Kamu tesislerini satıp yemek ve TC tarihinde ilk defa TBMM ni bombalattırmaktan başka..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap