SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: ''Hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir''

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: ''Hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir''

11 January 2021 Monday - 14:22

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca HDP'nin kapatılması için başvuruda bulunacaklarını da söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli "ABD’nin seçilmiş Başkanı’na ve seçim sonuçlarına saygı duyan, ama Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na sözde diyen CHP Genel Başkanı’nın hukuka ve milli iradeye savaş açması kendisini bekleyen makus sondan da asla kurtaramayacaktır." dedi.

 Bahçeli ayrıca HDP için de "HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmanın bedelini kanun, millet ve tarih önünde ödemelidir." dedi.

MHP'DEN AÇIKLAMA GELDİ: HDP'NİN KAPATILMASI İÇİN BAŞVURU YAPILACAK!

HDP'nin kapatılması için çağrılar yapan MHP, Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 108 siyasetçi hakkında hazırlanan yeni 'Kobanê iddianamesi'ni işaret ederek Yargıtay Başsavcılığı'nın kapatma davası açmasını istedi. MHP, aksi halde kendilerinin Siyasi Partiler Kanunu’nun 100’üncü maddesine dayanarak başvuracaklarını açıkladı.

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir. Şayet kapatma davasının açılması tavını kaybedip tavsamaya havale edilirse Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi Partiler Kanunu’nun 100’üncü maddesine müzahir olarak gereğini zamanı geldiğinde inanmışlıkla yapacaktır" denildi.

CHP VE İYİ PARTİ'YE SUÇLAMA: TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK

Açıklamada Millet İttifakı partileri hakkında da soruşturma açılması gerektiği işaret edildi: "CHP’nin, İYİ Parti’nin itirazları suç ve suçluyu koruma mahiyetindedir. Bunun yanında teröre yardım ve yataklık olarak da ayrıca ele alınmalıdır.

 MADDE 100: SİYASİ PARTİLER BAŞVURABİLİYOR

MHP'nin açıklamasında bahsedilen 100. Madde şöyle:

(Değişik birinci fıkra: 2/1/2003-4778/10 md.) Anayasada yazılı nedenlerle Cumhuriyet Başsavcılığı
tarafından bir siyasî partinin kapatılması davasının açılması;
a) Re’sen,
b) Bakanlar Kurulu kararı üzerine Adalet Bakanının istemiyle,
c) Bir siyasî partinin istemi üzerine,
Olur.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Zafer Çalışkan
dün
Bahçeli de kim.pervane o eğer ulkucuyse PAPA da müslüman
Doğru söz
4 gün önce
Bu adamdan Cumhurbaşkanı olmaz dediğin adama bu kadar sahip çıkar ve biat edersem senden acaba adam olur mu?
KÖYLÜ
4 gün önce
sen hörmet etmeye devam et zamanında hakarette etmiştin, namus ve şerefin varsa bu dönüşün sebebi nedir bohçalı efendi
Adil
4 gün önce
hesap sormazsam şerefsiz ve namussuz olayım demişti, şimdi hangisi oluyor bu dönek.
Doğru söz
4 gün önce
Senin açılım sürecinde Reyis için sarfettiğin lâfları Kılıçdaroğlu etse 1 trilyon dolar tazminat ve 1 milyon yıllık hapis cezası alırdı. Onun senin için sarfettikleri ise 1/10 oraninda düşük olurdu. Gerçi onun hakaretleri sevaptır ya... O başka.
Doğru söz
4 gün önce
Şimdilerde Cumhurbaşkanım, Reyis'im, Hünkârım meaalli hitap ettiğim adama , açılım sürecinde ne diyordun? O lâflar bununkinin yanında zemzem suyunda yıkanmış kalır.
Arsin
4 gün önce
Boş adam boş
Kenan Trabzon
4 gün önce
Tam bir Komedi,Cumhurbaşkanı CHP çöptür derken birşey demediysen şimdi susaçaksın,Nokta
CALIK
4 gün önce
Bu Adamdan C.Baskani olmaz diyen sen degilmiydin? Demek ki oluyormus, sende onun stepnesi oldun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap