SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz?

Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz?

21 Mayıs 2022 Cumartesi - 14:38

Bu pazar genel seçim olsa anketinde Cumhur İttifakı, yüzde 46,3 oy oranını yakalayarak zirvede yer aldı.

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimlerine geri sayım başladı...

Siyasi partiler 2023 yılındaki seçimler için çalışmalarına başlarken anket şirketleri de seçmenin nabzını tutmayı sürdürüyor.

Son olarak Optimar Araştırma da "Genel Seçim Araştırması'nı" gerçekleştirdi.

Bu ay gerçekleştirilen ankette katılımcılara, "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?" sorusu yönlendirildi.

Anket sonuçlarını ise Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir TV100 ekranlarında canlı yayında açıkladı.

Gelen cevaplar; yüzde 46,3 ile AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu

Ayrıntılı rakamlar

AK Parti: % 36,2

CHP: % 26,6

İYİ Parti: % 10,6

HDP: % 10,2

MHP: % 10,1

DEVA: % 1,1

Saadet Partisi: % 0,8

Türkiye Değişim Partisi: % 0,7

Gelecek Partisi: % 0,6

Memleket Partisi: % 0,6

Büyük Birlik Partisi: % 0,5

Zafer Partisi: Yüzde %  0,5

Diğer: % 0,9

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
7
Üzgün
1
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Emice
1 ay önce
Alim,den zalim.......
Mustafa Kemal ataturk
1 ay önce
Sizler beni kulanarak teröristlerin altına yatınız siz benim askeri. Değil kapimdaki köpek olamazsınız sizi yatigim yerden lanetliyorum ben Atatürk siznde. Nefret ediyorum
Nuh cakiroglu
1 ay önce
Atilla taşın hakaretlerini chpkk olduğu icinmi yazmiyorsun neden imamoglun bebek katili teröristleri calistirdigini yazmiyorsun sen bebek katili terör sevici bir ihanet şebekesinin patronunuz CHP den aday sanirim
rizeli şalpazarlı giresunlu
1 ay önce
Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi tartışmasıyla ilgili olarak, "Cumhuriyet döneminden tüm darbecilerin yaptıkları ihaneti gizlemek için kullandıkları en önemli araç hep Atatürk maskesi olmuştur. 12 Eylül darbecilerinin başı Evren de aynı yolu izleyerek Yeşilköy Havalimanı'nın ismini Atatürk yapmıştır. Bunların derdi Atatürk ismine sahip çıkmak değil.
şalpazarlı
1 ay önce
bu anket neyi gösteriyor çok daha beklersiniz son anket ak parti % 51 chp %19 MHP % 17 hdp %5 ip %3 diğer % 5 reis
?
1 ay önce
ne tahmin yaptın yaw :))))))))
Murat
1 ay önce
Bu adamın saray anketcisi olduğu herkes tarafından bilinmekte. İtibar edilecek biri değil. Para için satmayacağı kimse yok
SERDAR
1 ay önce
AK Parti: % 41 CHP: % 22 İYİ Parti: % 10,6 HDP: % 7 MHP: % 12,4 DEVA: % 0,8 Saadet Partisi: % 0,6 Türkiye Değişim Partisi: % 0,5 Gelecek Partisi: % 0,3 Memleket Partisi: % 0,6 Büyük Birlik Partisi: % 1,2 Zafer Partisi: Yüzde % 0,05 Diğer: % 0,9 Bunu sağlayın seçimden sonra lazım olacak size..
Murat
1 ay önce
Küfür yemeye de hazırlıklı ol ama
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
LA HEMŞERİM HELAL OLSUN SANA. SANA KÜFÜR EDECEK OLAN O KÜFRÜ KENDİSİNE EDER BUNU DA UNUTMASIN
şalpazarlı rizeli ordulu
1 ay önce
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bakan Soylu, 'Hangi konuyla alakalı olursa olsun SADAT'ın önüne gidene kadar, Et ve Süt Kurumu'nun önüne gidene kadar, hafif bir cesaretin varsa, bizim söylediğimiz büyükelçilik ile ilgili bir değerlendirme ortaya koy da görelim. Bu konunun üstünü örtemezsin. Bu Türkiye'ye bir ihanettir. Sen Türkiye'nin geleceğini Avrupalı bir büyükelçiye pazarlayamazsın.' dedi.
rizeli şalpazarlı giresunlu
1 ay önce
bu da son anket yapılan anketler bak ne diyor son anket Ak parti % 51 CHP % 19 MHP % 17 HDP % 5 İP % 3 Diğer % yeniden reis biz paralı anketçi değiliz doğruları söyliyen anketçiyiz bana o 6 lı masanın bir icraatını söylermisiniz ben diyeyim heykel ve yımım icraatı birde halkın değerlerine ters düşen ne varsa onu yapıyorlar bu yüzden reis diyorum
?
1 ay önce
hangi şirket bu :))))))))) ne araştırma yapmış :)))))) tablo böyleyken seçime gitmiyorlar öylemi ?????? hepsi bir yana mhp 10 barajının üzerinde öylemi :)))))) hemde benim gibi birisi mhp ye oy vermiycek olduğu halde ????????????????? yaw bunların selası okunuyor bu araştırma şirketi alkollümü :))))))))
Atam
1 ay önce
Yalaaaan. Yazın bir kenara. Cumhur 36 Millet 47. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz. Uyanın bu rüyadan artık. AKP kazanacağını bilse çoktaaaan erken seçim yapmıştı. 5 seçimin 4 ünü erken seçim olarak yapan AKP nin neden erken seçimden kaçtığını anlamayacak kadar saf olmayın.
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
SİZ ÇOK BEKLERSİNİZ ZİLLET İTTİFAKI İKTİDARINI
İhsan
1 ay önce
Benim tahminim şu: AKP %24,CHP %29, İYi parti %18, HDP %11, MHP %5, Diğerleri %9.
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
HAKKATEN MÜTHİŞ ÖNGÖRÜLERİN VAR HEMŞERİM İHSAN EFENDİ SEN NE İŞ YAPARSIN? 20 YILDIR 10 SEÇİM KAYBETMİŞLERİ İKTİDAR ETME HEVESİNİZ NİYE ONLARIN BU MİLLETİN SORUNLARI İÇİN BİR TANE SOMUT ÖNERİSİNİ GÖSTERİN EYVALLAH DİYECEĞİM. ONLARIN DERDİ İKTİDAR OLMAK FALAN DEĞİL MİLLETİ GERMEK. AMA ŞUNU UNUTMAYIN BU İTTİFAK GİZLİ ORTAĞIYLA BERABER GELİRSE DEVLETİ TERÖRİSTLERE TESLİM EDECEKLER İŞTE O ZAMAN İKİ ELİNİZLE MABADINIZA DALSANIZ DA FARK ETMEYECEK
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
SENİNKİSİ AÇ TAVUK RÜYASI KENDİNİ DARI AMBARINDA GÖRMÜŞSÜN GALİBA

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap