SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın en büyük rakibi kim?

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın en büyük rakibi kim?

17 Nisan 2021 Cumartesi - 12:24

Optimar Araştırma şirketinin son seçim anketi sonuçları yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimindeki muhtemel rakiplerinin değerlendirildiği ankette Erdoğan'a en yakın oy oranını yakalayan isim Mansur Yavaş oldu.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında, Optimar Araştırma Şirketi'nin şubat ayı anketinden bazı detaylar paylaştı.

"Bu aşamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim aday olursa şansı ne olur?" sorusuna yanıt aradığını belirten Selvi, şunları aktardı:

Erdoğan - Mansur Yavaş

Mansur Yavaş, Erdoğan ile yarışta en öne çıkan isim olarak gözüküyor. Erdoğan yüzde 41.2 alırken Mansur Yavaş yüzde 36.7'ye ulaşıyor. Kararsızların oranı ise yüzde 22.1 ediyor.

Erdoğan - İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu gerilemesine rağmen yine de önemli bir orana ulaşıyor. Erdoğan yüzde 42.5 alırken İmamoğlu yüzde 34.6'yı buluyor. Kararsızların oranı ise yüzde 22.9'a ulaşıyor.

Erdoğan - Akşener

Meral Akşener son dönemde bir tırmanış içinde görülüyor. Akşener yüzde 27 alırken Erdoğan yüzde 43.6'ya ulaşıyor. Kararsızların oranı ise yüzde 29.5.

Erdoğan - Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yüksek oranlardan birine Kılıçdaroğlu ile yarışta ulaşıyor. Kılıçdaroğlu yüzde 27 alırken Erdoğan yüzde 44.7'yi buluyor. Kararsızlar ise yüzde 28.3'le yüksek bir oranda seyrediyor.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
yaklaşık bir ay önce
RTE Sn Mansur Yavaş ve Sn Ekrem İmamoglu karşısinda %41-42 oy alıyor ama oy alanadıkları da RTE den nefret ediyor. Ana Sn Yavaş ve Sn. İnamoğlundan haklı olarak nefret eden yok, olamaz. O yüzden Birleştirici insanlar Dn. Yavaş ve Sn. Imamoğlu kazanmalı. Ülkenin huzur ve birliği için.
kaplan
yaklaşık bir ay önce
Erdoğan ın yanında bu adaylar Birer kukladır.
Erdo
1 ay önce
Yahu bir parti lideri düşünün ve bu kişi hem de ana muhalefetin başı olsun, ancak Cumhurbaşkanı adayı olmasın. Böyle bir saçmalık olabilir mi. Yoksa onu o mevkiye getiren abileri mi izin vermiyor. Yoksa seçilemez de siyaset çöplüğüne giderim diye mi korkuyor. Her gün ezik yaşamaktansa onuruyla ölmek dahi iyidir. Üzülmesin onun abileri boşluğunu başka kuklalarla doldurur.
Murat
1 ay önce
Zavallı seni. Kilicdaroglu alevi kimliğinden dolayı senin gibi faşistlerin oy vermeyeceği bir insan yoksa dürüstlüğe puan vermek gerekirse olağanüstü dürüst bir insan. Onun belirlediği bir siyaset düzlem daha yerinde olacaktır. ABD de çoğu partilerin başkanlarının ismi dahi bilinmiyor.
Galanimadan Osman
1 ay önce
Reis her turlu vurur gecer....
Murat
1 ay önce
Optimar anket direk saraya bağlı bir anket şirketi. İddia ediyorum Erdoğanın karşısına kim çıkarsa çıksın büyük bir farkla seçilecek. İmamoglu, Yavaş veya Aksener farketmez.
Serkan
1 ay önce
Lider önde yürüyen değil yol gösterendir. 20 yıldır hangi yöne gittiğimizi anlayan var mı?. Kemal beyin kendi aday olmaması ve ortak karar ile başka birini aday göstermesi demokraside eleştirilecek değil alkışlanacak bir durumdur. haberdeki oranlara inanmıyorum. Nede olsa bu gazate de HAVUZ un içinde yalanıyor. Gönlüm Mansur başkan dan yana.
Doğru söz
1 ay önce
Zırcahillere RTE yakışır da diğerlerine yazık günah...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap