SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ''1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar!''

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ''1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar!''

12 January 2021 Tuesday - 13:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "sözde Cumhurbaşkanı" sözleri nedeniyle eleştirilerin odağı olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ben onun hakkında 1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar çünkü" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP olarak ne söylüyorsak yüzde 100 doğrudur, halkın nabzını birebir tutuyoruz. Kısır tartışmaların ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını herkesin çok iyi bilmesi lazım." dedi.

PM toplantısı öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Türkiye'de derin bir yarılma var. Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum sen yapay gündemlerle bu sorun çözülür diyorsan oturup tartışalım. İşsizliği, yoksulluğu çözeceksen oturup konuşalım. Yapay gündemler ayrı, gerçek gündemler ayrı!

Saray Türkiye’nin gerçeklerinden tümüyle kopmuş vaziyette. AK Parti’ye oy veren, MHP’ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum, gün beraber düşünme günüdür.

Ayrıcalığa ve ayrışmaya izin veriyoruz.  Çöpten yemek toplayan kadın bizim vatandaşımız, çocuklar bizim çocuklarımız. Asıl görev iktidara destek veren AK Parti ve MHP’ye aittir.  Bütün milletvekillerinin parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'nin sorunlarına kilitlenmeleri gerekir. Bunların yatacak yeri yok, sefaletten de açlıktan da bunlar sorumlular. Bu gerçek gündemi görmeyen iktidar devleti çürütmeye başladı. 18 yılda cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmasını yaptılar. Bu para nereye gitti? Asıl sorulması gereken soru bu. Bu sorunun cevabını Erdoğan senden bekliyorum. Ben sana sokaktaki vatandaşın sorduğu soruyu soruyorum.

Onlar esnafa gidemiyor biz gidiyoruz, onlar çöp konteynerından yemek toplayanları görmüyor biz görüyoruz. Türkiye'nin gerçek gündemi bu, devleti çürütmeye başladılar.

Türkiye gerçeğinde açlık var.  Konteynerden yiyecek toplayan vatandaşlar da vergi ödüyor. Erdoğan, devleti tek başına yönetiyorsun, istediğin her şeyi yapıyorsun. Vergi verdik, nereye gitti bu paralar?

Sen ne yaptın arkadaş? Tek fabrika bile kurmadın, nereye gitti paralar? Soruya yanıt vereyim, 83 milyonu bir avuç tefeciye mahkûm ettiler. Paralar faizcilere gitti. 18 yıldır ekonomiyi faiz-döviz ekseninde yönetiyorlar.

Memleketin sorunlarını Millet İttifakı olarak biz çözeceğiz. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat sözde cumhurbaşkanı dedim diye çok alınmış, Bremen Mızıkacıları gibi herkes saldırıyor. Acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz? Millete açlığa, fukuralığa mahkûm eden sensin, o yüzden ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum"

Bir de tazminat davası 1 milyon liralık açmış, neyse teşekkür ederim, en azından bir paralık açmamış. Ben onun hakkında 1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar çünkü. 

Yemini edeceksin, o yemine sadık kaldığım sürece elbette ki 83 milyonun cumhurbaşkanısın, hiç kimse buna itiraz edemez. Milletin iradesine her zaman saygı duyuyoruz. Milletin iradesine bir şey söylemek ne bana ne de partimize düşmez. Demokrasiye bu ülkeye getiren bir parti olarak milletin iradesine saygı gösterdik, milletin seçtiği kişinin de millete saygı duyması lazım."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kendirli.
3 gün önce
chp yi bitiren kemal kendine de bir değer biç.
Trabzonlu dayı
3 gün önce
Kemal Kılıçtaroğlu Türkiyemin Sikortasıdır,yakında akp camurunu kurutaçak
analiz
3 gün önce
KOCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHUR BAŞKANINA ETTİĞİN LAFA BAK ,SENIN O ADAAM SAYGIN OLMAYABILIR AMA ONA OY VERENLERE SAYGIN OLMALI,YAZIKLAR OLSUN SANA SENIN KADAR KARAKTERSIZ BİR ADAM GÖREMDİM DAHADA GÖRMEM HERALDE ,ADAMIN AİLESİNE KRISINA KIZIAN AKRABAALRIAN DEMEDİĞİN KALMADI HEP BEL ALTI VURUYORSUN SEN KORKAK BİR ADAMSIN
Trabzonlu dayı
3 gün önce
Sayın Cumhurbaşkanı şanlı CHP ye çöp derken nasıldı,,,ikiyüzlü yorumcu
Safir
3 gün önce
Bay kk acaba senin değerin ne kadar merak ediyoruz onu da açıklasan. Çünkü değerden anlamayan değer biçemez.
Harun zozik
3 gün önce
Adam gibi adamdır Kemal Kılıçtaroğlu""" nokta

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap