Trabzonsporun yeni transferi ayağının tozuyla ilk idmanına çıktı.
Trabzonsporun Steau Bükreş takımından transfer ettiği Rumen futbolcu Bourceanu Bordo-Mavili takımla ilk antrenmana çıktı. Kısa sürede arkadaşlarıyla kaynaşan yetenekli futbolcu idmanda ilgi odağı oldu. Bu arada Bourceanunun Romanyadaki lakabanın Shrek' olduğu, kendisinin de İtalyanların yıldızı Gattuso'ya benzetildiği öğrenildi. Rumen futbolcuya ayrıca 'Yeni Radoi' dendiği ama Gladyatörün en sevdiği lakap olduğu belirtildi.