Trabzonda yapılacak olan Liselerarası Bay-Bayan Dünya Hentbol Şampiyonası finalistleri Üsküdar Lisesi ile Genç Osman Lisesi oldu.
Haziran ayı içerisinde Trabzonda yapılacak olan Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek ekipler belli oldu. Trabzonda yapılan Türkiye Şampiyonasında kızların şampiyonu İstanbul Üsküdar Anadolu Lisesi olurken erkeklerde kupayı Ankara Genç Osman Anadolu Lisesi kaldırdı. 19 Mayıs Spor Salonunda oynanan karşılaşmalar büyük çekişmeye sahne oldu. Derece elde eden ekiplere kupa ve madalya verildi.
Törende konuşan Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, "Türkiyenin dört bir yanından gelen lise öğrencilerimiz kentimizde birlik ve beraberlik içerisinde, sevgiye dayalı olarak kaynaşma içerisinde güzel bir ortamda mücadele ettiler. Final müsabakaları çok centilmence geçti. Şampiyon olan ve ülkemizi temsil edecek takımlarımızın yolları açık olsun" dedi.