Spor Toto Süper Ligin yeni ekiplerinden Çaykur Rizesporun başına teknik direktör Rıza Çalımbay getirildi.
Bugün öğle saatlerinde Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavanın İstanbuldaki ofisinde gerçekleşen imza töreninde konuşan teknik direktör Rıza Çalımbay, Çaykur Rizesporda tekrar göreve geldiğim için çok mutluyum dedi.
ÇAYKUR RİZESPOR ESKİ BAŞARILI GÜNLERİNE DÖNECEK
Çaykur Rizesporda daha önce teknik direktörlük yaptığı iki dönemde de çok önemli işler yaptıklarını vurgulayan Rıza Çalımbay, Rize halkından ve taraftarından o dönemlerde çok destek almıştık. Çok büyük bir sorumluluk aldığımızın farkındayım. Çünkü Spor Toto Süper Lige yeni çıkmış bir takım. Çok yoğun bir çalışmayla başlamamız ve ideal kadromuzu kurmamız gerek. Çaykur Rizesporun asansör takım değilde, kalıcı bir takım olması için çalışacağız. Tek amacımız Rizeyi tekrar eski başarılı günlerine döndürebilmek diye konuştu.
FUTBOLCULARIMIZ PERFORMANSINI YÜKSELTMEK ZORUNDA
Çaykur Rizesporun Spor Toto Süper Lige yeni çıkan bir takım olmasından dolayı hem yönetimle hem de teknik ekip olarak yoğun bir çalışma yapacaklarını dile getiren Çaykur Rizesporun yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay, Çaykur Rizesporu tekrar eski günlerine getireceğimize inanıyoruz. Çaykur Rizesporun süper lige çıkmasında emeği geçmiş şuanda takımda olan birçok futbolcumuz var. Ben Sivassporda teknik direktörken Rizesporda oynayan izlediğim ve beğendiğim futbolcular var. Kadromuzu kurup, takviyeler yapacağız. Çünkü süper lig, bu sene görüldüğü gibi şampiyon bile son haftalarda belli oldu. Aynı şekilde küme düşen takımlarda öyle. Bizde bu yüzden en küçük detaylara dahi dikkat etmemiz lazım. Şimdi Çaykur Rizespor olarak farklı bir kulvara girildi. Mevcut futbolcular geçen sene bir alt ligde gösterdiği performanstan 3 kat belki daha fazla erformanslarını yükseltmeleri gerekecektir. Bunu yapması gerekiyor ki Spor Toto Süper Ligdeki futbolcularla başa baş mücadele edilsin. Biz iyi bir karışım yapacağımıza inanıyoruz diye konuştu.
Çaykur Rizesporun yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay, Sivasspor ile yollarını ayırırken çok güzel bir şekilde ayrıldıklarını ve Sivasspor camiasına çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Bir basın mensubunu, Sivasspordan Eneramo ve Erman Kılıçı Çaykur Rizespora transfer etme gibi bir düşüncesi olup olmadığını sorması üzerine Çalımbay, herhangi bir görüşme olmadığını ve pazartesi gününden itibaren çalışmalara başlayacaklarını söyledi.