Spor Toto Süper Ligin yeni takımlarından Çaykur Rizesporun Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, " Amacımız bu sezon Rizesporu iyi yere getirmek" dedi.
Ç.Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Rizede şu an oluşan takımda oyuncuların performanslarından memnun olduğunu dile getirerek "Saha içi ve dışında iyi bir ekibe sahibiz. Sezon başlayana kadar iki üç arkadaşımız eksik, onları tamamlayacağız. Gönül isterdi ki kampta bu eksikler giderilsin ama transfer piyasası zor. Kısa sürede eksiklerimizi tamamlayıp lige tam manasıyla hazır olmak istiyoruz" diye konuştu.
Bazı oyuncularının geriden geldiğini söyleyen Çalımbay "Hedefimiz ilk on içerisinde olmak. Ama yeni bir takımız. Hazır olmayan arkadaşlarımız var. Örneğin, Uchenin maç temposu çok iyi değil. Sakatlık geçirdi. Bu tür sorunları aştığımızda ilk onu hedefliyoruz. Çok uğraşarak aldığımız kaliteli oyuncular var. Eksiklerimiz stoper, ön libero ve kaleci. Bu oyuncuları da aldığımızda takımımızı tamamlayacağız. Sonrasında bu futbolculardan en iyi verimi almaya çalışacağız" dedi.