Spor Toto Süper Ligin yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor, ilk hazırlık maçında Boluspora 3-1 mağlup oldu.
Yeni sezon hazırlıklarını Bolunun Gerede ilçesinde bulunan Green Park Otelde yapan ve iki haftalık kampı dün akşam tamamlayan Çaykur Rizespor, ilk hazırlık maçından yenilgiyle ayrıldı. Bolu kampının ardından PTT 1. Lig takımlarından Boluspor ile hazırlık maçına çıkan yeşil-mavili ekip, sahadan 3-1 yenik ayrıldı. Bolu Atatürk Şehir Stadyumunda oynanan karşılaşmaya kalede Pawelek, savunmada Koray, Sezer ve Orhan, orta sahada Cenk Ahmet, Ludovic, Kıvanç ve Eren, ileride ise Sercan, Tevfik ve Uche 11i ile başladı. İlk yarım saatlik bölümde baskılı oynayan Boluspor, 36ıncı dakikada Ali Güzeldalın frikikten attığı golle 1-0 öne geçti. İlk yarı kırmızı-beyazlı ekibin üstünlüğüyle sonuçlandı.
İkinci yarıda Çaykur Rizespor aynı kadro devam ederken, Boluspor ise genç ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıktı. 50inci dakikada Bolusporun yeni transferi Emrah farkı ikiye yükseltti. 72de Uche Kalu, kaleci Atacan tarafından düşürülünce hakem penaltı noktasını gösterdi. Cernat, topu ve kaleciyi farklı köşelere göndererek farkı yeniden bire indirdi. Karşılaşmanın 88inci dakikasında Orhunun ara pasına iyi hareketlenen Emrah, takımının üçüncü, kendisinin ikinci golünü kaydederek skoru tayin etti. Karşılaşma Bolusporun 3-1 üstünlüğüyle sonuçlandı.