Spor Toto Süper Lig'e bu sezon yükselen ekiplerden Çaykur Rizespor ile Kayseri Erciyesspor, 3. hafta mücadelesinde karşı karşıya geldi.
Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Çaylur Rizespor ile Kayseri Erciyesspor karşı karşıya geldi. Yeni Şehir Rize Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Çaykur Rizespor 2-1 kazanarak üç puanı hanesine yazdırmayı başardı.
Mücadelede Çaykur Rizespor'a galibiyeti getiren golleri 7. dakikada Ali Adnan ve 66. dakikada Eren Albayrak kaydetti. Erciyesspor'un 76. dakikada Vleminckx ile bulduğu tek gol ise teselliden öteye gidemedi. Öte yandan Erciyesspor'dan Vleminckx, 87. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.