Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Çaykur Rizespor, kendi evinde Kayseri Erciyesspor ile 1-1 berabere kaldı.
Yeşil-Mavili ekipte Teknik Direktör Mehmet Özdilek, 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını ifade ederek, "Bu şartlarda 70 dakika 10 kişi oynamak çok zor. Evimizde en tempolu, en coşkulu maçımızı oynadık. Maçın bu kadar zor geçeceğini tahmin etmedim. Saha ve hava şartları oyuncuları etkiledi. Rakipten fazla pozisyon bulduk" diye konuştu. Özdilek, maçın hakemine de tepkiliydi: "Maçı 1-0 bitirmemiz gerekirdi. Kaleci Serkan çok iyi oynadı. Tek hata yaptık, onda da gol yedik. Kazanmayı hak etmiştik. Ama futbolda her zaman iki kere iki dört etmiyor. Yine de oyuncularımı tebrik ediyorum. Hakemle mücadele ettik. Penaltı verildi, sonra verilmedi. Hakan hoca çok başarılı değildi. Bunu ifade etmeliyim. Bir tarafa kırmızı, bir tarafa sarı kart kararını çok doğru bulmuyorum. Oyuncumuzun karakterini az çok biliyorum."