A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2014 CEV Kadınlar Avrupa Liginde finale yükselmeyi garantileyerek, son yıllarda imza attığı başarılara bir yenisini da
Filenin Sultanları, 2014 CEV Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu 5. Ayak maçlarının ikincisinde Bulgaristan ile karşılaştı. Marmaris Amiral Orhan Aydın Spor Salonunda izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği müsabaka, oldukça çekişmeli setlere sahne oldu.
FİNALLER 16-19 TEMMUZDA
Karşılaşmayı 25-23, 25-23 ve 25-17lik setlerle 3-0 galip tamamlayarak, finale yükselmeyi garantileyen milliler, 6. Ayak maçlarında 11-12 Temmuz tarihlerinde Slovenyaya konuk olacak.
Avrupa Liginin şampiyonunun belirleneceği ve millilerin şampiyonluk için ter dökeceği finaller ise 16-19 Temmuz tarihlerinde oynanacak.