Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup temsilcisi Giresunspor, Trabzonspordan Sefa Akın Başıbüyükü renklerine bağladı.
Geçtiğimiz yıl kiralık olarak Yeşil-Beyazlı formayı giyen Sefa, 2 yıllık olarak kadroya katıldı. 2 yıl sonunda Trabzonspor isterse bedelsiz olarak bu oyuncuyu geri alabilecek. Giresunspor Başkan Yardımcısı Mehmet Kazancıoğlu, "Trabzonspor bu transferde bize yardımcı olmuştur. Bedelsiz bir transferdir. Bize desteklerinden ötürü teşekkür ederiz" dedi. Kazancıoğlu, bir forvet transferi yapacaklarını da sözlerine ekledi.