Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta ilk yarıda birbirinden zorlu ve heyecan dolu haftalar yaşandı.
Sezona istediği gibi başlayamamasına rağmen son 4 maçta topladığı 10 puanla play-off potasının bir basamak arkasında yer alan Giresunspor, geride kalan 4 aylık süreçte 24 puan toplayarak, sezonun ilk perdesini 6. sırada kapattı.
Giresunsporda 17 maçlık periyotta 24 futbolcu forma giyerken, 4 oyuncu süre alamadı. Yeşil-Beyazlılarda başarılı savunma oyuncusu Özgür Yılmaz, 16 maçta 1440 dakika sahada kalarak, takımının en istikrarlı futbolcusu oldu. Özgürü, Samed Kartal 1344 dakika, Hüsamettin Tut 1170 dakika ve Çağrı Ortakaya 1110 dakikayla izledi.
Öte yandan Giresunsporda sezon başında kadro dışı bırakılan ve Mehmet Birincinin gelmesiyle affedilen Ümit Teke ve Yasin Çakmak, sezonun ilk devresinde forma giyemediler. Keza, sakatlığı bulunan Sefa Akın Başıbüyük de henüz Yeşil-Beyazlı formayı giyemedi. Üçüncü kaleci Ali Aydın da görev alamayan bir diğer isim oldu.