Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ikinci yarıdaki puan kayıplarına el koydu.
Beşiktaş ve Rizespor maçlarında sahadan beraberlikle ayrılarak 4 puan bırakan Bordo-Mavililerde deneyimli teknik adam, futbolcularına emri verdi. Akçay, Fenerbahçe ile oynanacak olan derbi karşılaşmasına kadar önlerindeki Akhisar, Karabük, Kayserispor ve Konyaspor maçlarını kayıpsız geçmeleri gerektiğinin altını çizdi.
Seriye Akhisar Belediyespor maçıyla başlamaları gerektiğini vurgulayan Akçay, İkinci yarıda hesapta olmayan puan kayıpları yaşadık. Hedefimiz sezon sonunda Trabzonsporu Avrupa kupalarına taşımaksa seri galibiyetlere ihtiyacımız olduğu ortada. Akhisar Belediyespor karşılaşması bu yolda atılacak ilk adım olmalı. Taraftarlarımızın desteğiyle bunun üstesinden geleceğiz diye konuştu.