Geride kalan sezonda adeta Teknik Direktör Güneşin jokeri oldu
HER YERDE CELUSTKA!
Ondrej Celustka, ihtiyaç duyulduğunda sol bek, sağ bek ve stoperde görev yaptı. 49 maçta oynadı iki gol attı. Şampiyonlar liginde attığı golle Trabzonspor tarihine geçti
TAM BİR GÖREV ADAMI
Trabzonspora geçen sezon başı Çek Cumhuriyetinin Slavia Prag takımından transfer olan Onrej Celustka, Bordo-Mavili formayı en çok giyen oyuncular arasında yerini aldı. İki ayağına da başarılı bir şekilde kullanan, uzun boyuyla hava toplarındaki hakimiyetiyle ön plana çıkan Çek oyuncu, Teknik Direktör Şenol Güneş tarafından sadece forvet olarak oynatılmadı. Trabzonsporda ilk sezonunda gösterdiği performansla tam bir görev adamı olduğunu gösterdi.
TRABZONSPOR TARİHİNE GEÇTİ
Bordo-Mavili takıma sol stoper diye alınan 22 yaşındaki futbolcu, yeri geldiğinde sağ bek ve stoper olarak da görev yaptı. Teknik Direktör Şenol Güneşin adeta joker oyuncusu oldu. Celustka, üst düzey bir performans sergilemese de Bordo-Mavili takımın yabancı transferleri arasında öne çıkan futbolcu oldu. Genç oyuncu, Trabzonsporun şampiyonlar liginde gruplardaki ilk golünün de sahibi olarak Bordo-Mavili takımın tarihine adını yazdırdı.
İstikrarlı oyuncu
Trabzonspor formasını süper ligde 30, süper finalde 6, şampiyonlar liginde 6 ve şampiyonlar ligi ön elemesinde 2, Avrupa liginde 3, Türkiye kupasında da 1 olmak üzere toplamda 49 kez giyen Celustka, söz konusu maçlarda 2 gol 3 de asist yaptı.