Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden bölge takımları birbirinden zorlu mücadelelere çıktılar.
DÜZYURTSPOR ATEŞE DÜŞTÜ
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Birlik Nakliyat Düzyurtspor kötü gidişe bu haftada dur diyemedi. Son haftalarda yaşadığı puan kayıplarıyla alt sıralara gerileyen Turuncu-Yeşilliler Gölbaşıspor ile kendi evinde 0-0 berabere kalarak düşme hattına geriledi. Mutlak üç puan parolasıyla sahaya çıkan Birlik Nakliyat Düzyurtspor, ilk yarıda Halit ve Gökhan ile net fırsatları değerlendiremezken konuk ekipten Bülent 19. Penaltı vuruşundan yararlanamadı. Turuncu-Yeşilliler zorlu 90 dakikadan beraberlikle ayrılırken son üç haftada 8 puan kaybetti.
***
GÜMÜŞHANE SESSİZ KALDI
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Gümüşhanespor 15. haftayı bir puanla kapattı. Galibiyet hedefiyle sahaya çıkan Kırmızı-Beyazlılar güçlü Göztepe ile 0-0 berabere kaldı. Kendi evinde iki önemli puan kaybı yaşayan Gümüşhanespor üst sıralara tırmanma şansını da kaçırdı.
***
NE YAPTIN PAZARSPOR!
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Pazarspor, Nazilli Belediyespor’a 2-1 mağlup oldu. 7 haftadır kaybetmeyen Mavi-Beyazlılar almış olduğu mağlubiyetle yenilmezlik serisine son Verdi. 6. dakikada Bora’nın golüne engel olamayan Pazarspor, 65. dakikada Serkan ile skoru eşitledi. Galibiyet için baskısını arttıran Mavi-Beyazlılar 75. dakikada yine Bora’nın golüyle 2-1 geri düştü ve müsabakada bu skorla tamamlandı.
***
OF'TA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Ofspor üst üste aldığı yenilgilere bir yenisini daha ekledi. Bordo-Mavililer, deplasmanda karşı karşıya geldiği Turgutluspor’a 2-0 mağlup olarak puan kayıplarına bir yenisini daha ekledi. 5. dakikada Şevket ve 44. Dakikada Emre’nin gollleriyle ilk 45 dakikayı 2-0 geride kapatan Ofspor ikinci yarıda rakip alanda baskı kurmasına rağmen bir türlü aüradığı golü bulamadı ve mücadeleden 2-0 mağlup ayrıldı.