Samsunspor, başarılı teknik adamla anlaştı.
ZAFERE TAŞIMIŞTI
Samsunspor Başkanı Emin Kar, takımı tanıdık bir isme emanet etti. Başkan Kar, 2010-2011 sezonunda 5 yıllık aradan sonra takımı Süper Lige çıkartan Hüseyin Kalparla 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşma sağladı. Kalpar'ın perşembe günü Samsun'a gelerek resmi sözleşmeyi imzaladıktan sonra transfer çalışmalarına başlayacağı ifade edildi. Kalpar, 2010-2011 sezonunda Samsunspor'u Süper Lig'e taşımıştı.
BÜYÜK MUTLULUK
Samsunsporda yeniden görev yapacağı için mutlu olduğunu ifade eden Kalpar, "Burası Türkiye. Her takım şampiyon olacağım diye yola çıkıyor ama bir tane takım şampiyon oluyor. Biz icraatlarımızla en iyisini, en doğrusunu yapmaya gayret göstereceğiz. Bir şeyi yapıyorsan doğru yapacaksın. Ben Samsunspora ilk geldiğimde takıma düştü gözüyle bakılıyordu. Ama ikinci senemizde şampiyon olduk. İnşallah yine aynı başarıyı ve güzelliği yaşarız" dedi.