Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Çaykur Rizespor, kendi evinde Torku Konyaspor'u 3-1 mağlup etti.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, takımına teşekkür ederek, "Kolay bir iş yapmadık. Mücadele ettik. Zaman zaman oyundan düştük. Ama mücadeleyi 90 dakika bırakmadık. Rizeliler, futbolcularımıza sahip çıkıyor. Bizi destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu alttan kurtulmak istiyorsak, iyi niyetli beraberlik içerisinde bunu başarabilirdik. Bunun için çalıştık ve bugün önemli bir galibiyet aldık. İyi oyunumuzu da üç golle süsledik. Çok mutluyuz. Önümüzde dört maç var, onları düşünüyoruz artık. Henüz lig bitmedi. Lualua çok kaliteli bir oyuncu. Henüz tam hazır değil. Daha iyi olacak. Bundan sonraki maçlarımızda 40 puanı hedefliyoruz diye konuştu.
Çaykur Rizesporun Nijeryalı futbolcusu Godfrey da, Çok şükür bizim gücümüz yetti ve kazandık. Takım arkadaşım Lualua iyi bir oyuncu bugün bize çok katkısı oldu dedi. Çaykur Rizesporlu Deniz ise Bu galibiyet bizim için iyi oldu. Altı puanlık maçı kazandık. Maça iyi motive olmuştuk ve kazandık şeklinde konuştu.