Karadeniz derbisinin kaderini değiştirecek iki isim ön plana çıktı.
Gol yollarında bir hayli sıkıntı çeken Rizesporun derbi maçta en büyük silahı yeni transferi Lua Lua olacak. Karabüksporda oynadığı dönemde büyük takımların başının belalısı olan yetenekli futbolcudan Çalımbay çok şey bekliyor.
Trabzonsporda Akçayın en güvendiği isimlerin başında Emre Güral geliyor. Ligde son 5 maçta fileleri 4 kez havalandırmayı başaran yetenekli futbolcu bu performansını zorlu maçta da devam ettirmekte kararlı. Emre Güral, Zor bir maç bizi bekliyor ama 3 puana ulaşacağız diye konuştu.