Trabzon Belediyesi tarafından Trabzonsporlu futbolculara ve yöneticilerine verilen moral yemeği verildi.
Trabzon Belediyesi tarafından Trabzonsporlu futbolculara ve yöneticilerine verilen moral yemeği verildi. Fevzi Hocada verilen yemeğe Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Teknik Direktör Tolunay Kafkas, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri katıldı.
Bu Potansiyel Camiamızda Var
Programda bir konuşma yapan Vali Kızılcık, Şehrimizin marka kent, sürdürülebilir bir kent olması için merkezi ve yerel yönetimiyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, medyası ve iş dünyası ile kısacası tüm unsurlarıyla bir araya geliyorsak, bu akşam da bu çerçevede daha yüksek morali yakalayabilmek burada topladık. Yaklaşık 3 yıl önce yine böyle bir günde bir imza töreninde Şenol Güneş hocamızı şehrimize getirerek bağrımıza basmıştık. Şehrimizin tüm unsurlarıyla beraber imza atmış ve çok önemli başarılara ulaşmıştık. Şenol hocamızın bizlere yaşattığı başarıları, inşallah bu birlik ve beraberlikle Tolunay hocamızla da yaşayacağız. Şampiyonluklar göreceğiz, Türkiye kupasını alacağız. Böylece milyonluk camiamızla Türk ve dünya futboluna örnek olacak bir duruş gerçekleştirmiş olacağız. Bu potansiyelin camiamızda var olduğuna inanıyorum. Bunu gösterme artık gelmiştir. Bu potansiyeli sergilediğimizde tekrar özlediğimiz o şanlı ve mutlu günlere hep beraber yürümüş olacağız dedi.
Safları Sıklaştırmaya İhtiyacımız Var
Kızılcık, 21. Yüzyılda futbol futbol olmanın çok çok ötesindedir. Futbol büyük bir endüstridir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Ben sporcunun zeki, çevik, kuvvetli ama aynı zamanda ahlaklısını severim sözünden hareketle Trabzonsporumuzun dün olduğu gibi bugün ve yarında futbol oynamaya, gelecek nesillere ve Anadoluya meşale olmaya, deniz feneri olmaya devam edecektir. Futbol politikayı da etkilemektedir. Ahlaklı duruşa bu yüzden ihtiyaç var. Trabzonsporumuz dün Anadolunun sesi olduysa bu günde yarında sesi olmaya devam edecektir. Şehrimizin moralinin sahada elde edilen başarılar ile paralel değişkenlikler gösterdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bazılarının zannettiği gibi Karadenizin veya iklimin o değişiminden ziyade Trabzonsporumuzun başarısıyla insanımızın karakterinin şekillendiğini görmekteyiz. Şehrimizin tanıtımı ve ticari faaliyetleriyle ilgili yurt dışına çıktığım zaman Trabzon deyince Trabzonspor akla geldiğini ve böyle bilindiğini görüyorum. Bu markanın değerinin düşürülmemesi ve daha da yükseklere taşınması gerektiğini, dolayısıyla safları sıklaştırmaya ihtiyacımız olduğu bu anda bu birlikteliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Birlik ve beraberliğimiz sağlandığı taktirde hedeflere daha kolay ulaşacağımıza inanıyorum diye konuştu.
Saha Sonuçları Ruhumuzu Değiştirmez
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da, rutin aralıklarla bu tür yemekleri organize ettiklerini belirterek, Trabzondaki 760 bin insanımızın yanında Türkiye, Avrupa ve dünya ülkelerindeki Trabzonlu hemşehrilerimizle tek yüreğiz bir ve beraberiz. Her zaman temiz futbolu, fair play anlayışını yaşamış ve yaşatmış olan Trabzonsporumuz süper ligde de aldığı neticeleri ve yeni neticeleri ile futbolumuza katkı sağlamaya devam etmektedir. Trabzon halkı olarak, Trabzon belediyesi olarak tüm Trabzonumuzun gönlü dün olduğu gibi bugün de bundan sonra da Trabzonsporumuzla beraberdir. Trabzon halkı ve belediyemiz geçmişte böyleydi bundan sonra da böyle olacaktır. Bu yılki süper lig sonuçları bizim hiçbir zaman birlik ve beraberliğimizi, ruhumuzu değiştirmez. Her zaman iyi neticeler almak için sahaya çıkarız ama alınmış olan kötü sonuçlardaki memnuniyetsizlik Trabzonspor sevdasını zerrece eksiltmez. Yolumuza devam edeceğiz. Başarılar bazen sıkıntılı sonuçların da arkadaşıdır. Önemli olan Türkiyenin futboluna katkı vermektir. Trabzonspor bunu mazisinde yapmıştır yapmaya da devam edecektir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün Trabzon ve Trabzonspor taraftarları olarak futbolcularımıza ve yöneticilerimize sahip çıkma günüdür.
Henüz Kaybedilmiş Bir Şey Yok
TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacısalihoğlu ise, Ortada kaybedilen bir şey yoktur. İyi ve kötü günler elbette olacaktır. Geriye bakmanın yerine geleceğe bakarak neler yapabilirizin arayışı içinde olmalıyız. Takımımızın, kulübümüzün birliğe ve morale ihtiyacı var. Bizler bunu şehrimize kazandırabilirsek amacımıza ulaşmış oluruz. Sahada hocasıyla, futbolcularıyla onlara iyi bir moral vermemiz gerekiyor. Maç sonuna kadar değil devre sonuna kadar sürekli destek vermeliyiz. Moral olmadan hiçbir şey kazanılmaz. Bizim vereceğimiz mesajlar sahaya yansıyacaktır. Dönem bittiğinde elbette konuyla ilgili arkadaşlarımızın gereğini yaparlar. Her zaman kulübümüzün yanındayız.
Güçlerimizi Birleştirirsek Sıkıntılı Günleri Aşarız
Asbaşkan Nevzat Şakar, Bize yapılan jest bizleri ziyadesiyle memnun etti. Türkiye kupasında yarı finale kaldık. Bu kulübümüz için önemli bir başarıdır. Kupayı kazanacağımıza inanıyorum. Ligde sıkıntı yaşadığımız bir gerçek ama bu arada Trabzonspor güçlerini birleştirerek bu sıkıntılı günleri aşarak daha iyi yerlere gelecektir. Trabzonspor birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece aşamayacağı hiçbir sıkıntı yoktur dedi.