Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup lideri Giresunsporun kuruluşunun 47. yıl önümü dün törenlerle kutlandı.
Giresunspor, 47. kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Törenin ilk konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, "47. kuruluş yıl dönümümüz kutlu olsun. 47 yıl önce kurulan kulübümüzün bulunduğu zor şartlarda hep beraber bir yolculuğa çıktık. Allah dağına göre kar verir. Derdin büyük mü, sen de büyüksün diyor Bedirhan Gökçe. Evet, derdimiz büyük ama biz de büyüğüz. Kocaman bir aileyiz ve bu sevdadan vazgeçmeyiz. Yarınlar Giresunumuz için umut ve aydınlık olsun. Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da, 89 yıllık Giresunspor tarihinde çok iyi bir dönem yaşadıklarına dikkat çekti. Aksu, "Çok köklü bir kulübüz. İnşallah her şey gönlümüzce olur. Kuruluş yıl dönümümüz hayırlı olsun" diye konuştu. Giresun Vali Vekili Bekir Ergök ise, "Giresunspor büyük bir kulüp. Tarihiyle büyük, başarılarıyla büyük" şeklinde konuştu. Giresunspor A takım ve altyapı takımları ile teknik heyet ve yönetimin tam kadro katıldığı tören konuşmaların ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.
Mesut ERDOĞAN