Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında Çaykur Rizespor sahasında İstanbul Başakşehir'e 2-0 mağlup oldu.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, rakip takımı kutlayarak, “Hak ettikleri bir galibiyeti aldılar” dedi. Rakibi hafta içi analiz ettiklerini ve iyi bir defans hattı olduğunu hızlı kontrataklara çıktıklarını oyuncularına söylediklerini belirten Özdilek, “Buna rağmen ilk dakikalarda golü yedik. Orta alanda çok top kaybettik. Kendi evimizde kazanamamamın baskısının üzerimizde çok olduğunu düşünmüyorum. İlk dakikalarda yediğimiz golün ardından gerekli reaksiyonu gösteremedik. Böyle basit bir gol yiyeceğimizi düşünemedim. İki golde de bireysel hatamız var. İlk yarının başı ve ikinci yarının da ilk dakikalarında yediğimiz gollerle mağlup olduk. Evdeki kaybın önemli olduğunu düşünüyorum. Seyirciye görev düşüyor. Oyunculara destek olmalılar. Maç bitmeden skor belli değildir. Maç bitene kadar oyuncularımızı desteklemeliler. Olayları kişiselleştirmeden takıma sahip çıkmalıyız” diye konuştu.