Spor Toto Süper Ligde 9 haftadır kazanamayan Yeşil-Mavililer, Sivasspor deplasmanından zaferle dönerek galibiyet hasretine son vermek istiyor.
Sezona fırtına gibi başlayan ancak 9 haftadır kazanamayan Çaykur Rizespor, üzerindeki kara bulutları dağıtmak için Sivasspor maçına kilitlendi. Bu hafta sonu deplasmanda oynayacağı bu zorlu karşılaşmayı çıkış maçı olarak gören Yeşil-Mavili ekip kötü gidişe dur demek istiyor. Teknik patron Rıza Çalımbay, oyuncularını bu zorlu maça motive ediyor.
Çok kritik bir maça çıkacaklarını belirten Çalımbay, Yaşadığımız kayıplar bu maçı daha da önemli hale getirdi. 9 maçtır kazanamıyoruz. Zor bir maç bizi bekliyor. Ancak kazanmaktan başka düşüncemiz yok. Sivasspor içerde iyi oynayan bir ekip. Kazanmak için çok iyi mücadele etmek zorundayız diye konuştu.