Öztürk, Trabzonspordaki kaos ortamı başka türlü giderilemez
Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı Muhittin Öztürk, Trabzonspor Başkanı Kulübü seviyorsa yılbaşında kongreye gitmelidir çağrısı yaptı.
Muhittin Öztürk, Ben bütün kabahatleri başkana buluyorum. Durum dururken kavga çıkartıyor. Yapılan kavgalar boşuna dedi.
KAOS ORTAMI
Trabzonsporda yaşanan kaos ortamı camianın dinamiklerini harekete geçirdi. Bordo-Mavili kulübün Eski Başkan Yardımcılarından Muhittin Öztürk de yönetimi ve başkanı yerden yere vurdu. Öztürk, Trabzonspordaki kaos ortamının ortadan kalkması için seçim şart oldu vurgusunu yaptı. Trabzonspor başkanını eleştiren Eski Başkan Yardımcısı Öztürk, Trabzonsporda yaşanan kaos ortamı iyi şeyler değil. 1975den beri Trabzonsporun içerisindeyim. Zaman zaman bunları gördük bu tip şeylerden sonra acilen seçim gerekli dedi.
KENDİ HATALARI
Öztürk, Bu kulübü Sadri Şener getiremez kendi hataları var. Kendi hatalarını kapatmak için asbaşkana sallıyor. Hayrettin Hacısalihoğlunu yiyor. Genel sekreterin istifasını istiyor. Sonra yönetiminde tutuyor. Kendi hatalarını yönetimdeki arkadaşlarından üzerinden kapatmaya çalışıyor. Trabzonsporu seviyorsa yılbaşında kongreye gitmeli yeni bir ekip yapar seçilirse devem eder. Seçilmezse gider dedi.
5 MAÇ OYNAMADILAR
Kulübün borcunun tamamen yabancı futbolculara verilen paralardan kaynaklandığını iddia eden Öztürk, şöyle devam etti; 25 tane yabancı alındı. Her alınan yabancı yanlış, alınan futbolcular heba edilmiş durumda. Birine bonservis parası 5 milyon Euro veriyorsun, ayrıca menajerine de komisyon. Tabi burada başkaları da komisyon alıyordur. Ancak alınan yabacılar toplasan 5 maç oynamadılar.
GÜVEN TAZELEMELİ
2010-2011 sezonunun şampiyonuyuz diyen Eski Başkan Yardımcısı Öztürk, Hakemler elimizden şampiyonluğu aldı. İki maçımızı hakemler katletti. Hakemler de şike yaptı. Bunlara hiç ses çıkartılmadı. Bir an evvel Trabzonspor başkanını kongreye gidip güven tazelemesinden yanayım. Bu şekilde işler yürümez. Asbaşkan ve genel sekreteri görevden istifa etse bile Trabzonspor başkanı diğer yöneticilerle bu işi yürütemez diye konuştu.
Trabzona çıkarma
Eski Başkan Yardımcısı Öztürk, Pazartesi günü 10 arkadaşımızla birlikte Trabzona geleceğiz. Durum değerlendirmesi yapacağız. Yazık günah. Hem borç çok hem başarı yok. Kulüp kaos içerisinde. Trabzonsporun içerisinde her zaman siyaset olmuştur ama siyaseti başarılar kapatmıştır. Ben Bütün kabahatleri başkana buluyorum. Durum dururken kavga çıkartıyor. Yapılan kavgalar boşuna ifadelerini kullandı
Kıyamet kopmaz
Trabzonspor Başkanını istifa edeceği söylentilerine de değinen Öztürk, İstifa ederse en iyisini yapar. Trabzonsporda kıyamet kopmaz. İyi işler için kendisine teşekkür, kötü işler içinde aleyhinde bulunuruz. Trabzonspor yeni başkan adayı mutlaka çıkar. Kimse merak etmesin Trabzonspor başkansız kalmaz. Şuan ki başkanın gidişine üzülmem sevinirim. 5 veya 10 milyon doları sokağa atarsan bundan kötü bir başkan olur mu? diye konuştu.
Para değil akıl gerek
1984 yılında Sayın Mehmet Ali Yılmazın gelerek kulübü gece yapmaktan ve para toplamaktan kurtardığını söyleyen Öztürk, Mehmet Ali Bey geldi para toplamaktan kurtulduk. Akıllı insanlar gelir Trabzonspor yönetilir. Akıllı adam yanlış transferler yapmaz. Artık Trabzonsporu paralı insan değil akıllı başkan yönetmelidir. Trabzonsporun Sadri Şener gibi paraları çarçur eden başkana ihtiyacı yok dedi.
Camiaya hakarettir
Öztürk Avusturyadan kule alınmış! 6 ay önce futbolu bırakmış adamı getirmişler. Ayıptır, bu Trabzonspor camiasına hakarettir. Bu futbolcuları Türkiyeye getirmek hakarettir. Portekizde 6 ay oynamamış Emersonu getirdi. Bendeki arşivleri karıştırıyorum bu kulübe 250 ile 100 lira para yardımı yapanlarla Trabzonspor ayakta kaldı. Başarıyı yakaladı. Şimdi ise 5 milyon dolar işe yaramaz futbolculara verip getiriyorsun biri işe yaramıyorlar. dedi.