Trabzon'un gönlünü fetheden İdmanocağının sultanları bunun gururunu fazlasıyla yaşadılar.
Voleybol 1. Ligine adlarını yazdırdılar, tarihi başarıya imza attılar. Trabzonun gönlünü bir kez daha fetheden İdmanocağının sultanları bunun gururunu fazlasıyla yaşadılar. 5 yıl önce atıldı başarının tohumları. Başkan Mehmet Öz önderliğinde çıkılan meşakkatli yolculukta İdmanocağı son 3 yıldır tarihi başarının kapılarına dayandı ama içeri giremedi. Sarı-Kırmızılılar yılmadı, usanmadı, hayallerinin peşinden koşmaktan yorulmadı, umutsuzluğa kapılmadı, bu uğurda inadına büyük bir hırsla savaştı.
Mersinde yapılan final grubunda hak ettikleri şampiyonluğa uzanan sarı melekler tarihin sayfalarına adlarını altın harflerle yazdırmanın gururunu yaşadılar. Tüm Trabzonun gönlünü fetheden İdmanocağının Başkanı Mehmet Öz, başarı öyküsünü Karadenize anlattı.
Hedefsiz duramadık
Şampiyonluk öyküsüne "Voleybol branşını Trabzonlu gençlerin spor yapmalarını sağlamak amacıyla kurduk" cümlesiyle başlayan İdmanocağı Kulübü Başkanı Mehmet Öz, "Bilindiği gibi Trabzonlu, Karadenizli insanların kanı sürekli kaynar. Dolayısıyla biz de hedefsiz duramadık. İstedik ki hedeflerimiz olsun. Her geçen sezon hedeflerimizin üzerine koyduk. 5 yılın sonunda da 1.Lige yükseldik" dedi.
Anlatılmaz yaşanır
Anlatılmaz bir mutluluk yaşadıklarını ifade eden Öz, "Başarı elde etmek çok büyük bir duygu. Şampiyon olmak, birinci olmak zaten bizim genlerimizde olan bir duygu. Biz bunu ortaya çıkardık. Onun gururunu yaşıyoruz. Atalarımızın, dedelerimizin bize hep anlattığı gibi ya lider olacaksın ya da hiç olmayacaksın. Çok onurlandık" dedi.
Devleri geride bıraktık
Artık yeni hedeflere yelken açtıklarını söyleyen Öz, "2.Ligde mücadele eden tek amatör takımdık. Rakiplerimizin hepsi ya çok büyük şirket takımlarıydı ya da belediye ekipleri. Ama biz şampiyon olduk. İlk 3.Lige terfi müsabakalarına gittiğimizde kendimizi kasabadan at arabasına binip şehirde maç yapmaya giden takımlar gibi görüyorduk" dedi.
1. Ligde kalıcı olacağız
Üstün bir başarıya imza attıklarını ifade eden Öz, şunları söyledi: "Koca şirket ekiplerinin ya da belediye kulüplerinin bizimle yarışamadığı bir konuma geldik. Biz 1.Ligde de bunu başaracağız. Hep kademe kademe yürüyeceğiz. Öncelikle 1. yıl kalıcı olacağız. İdmanocağı veya Trabzon voleybolu 1.Ligde de şampiyon olacaktır."
Emeğimize değdi
En kısa sürede gelecek yılın planlaması için düğmeye basacaklarını bildiren Öz, "Gelen başarı hem maddi hem de manevi tahribatımızı bir anda aldı götürdü. Bir haftalık dinlenme sürecinin ardından finansal ihtiyaçlarımızı belirleyeceğiz. Kaynaklarımızı oluşturacağız. Hocamızla birlikte artık yeni sezonun planlamasını yapacağız" dedi.
Yunus Mermertaş