Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspora transfer yasağı getirildi.
Tarihlerinde ilk defa transfer yasağı ile karşı karşıya kalan Kardemir Karabükspor yönetimi, konuyu tahkime götürmeyi hazırlanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Karabüksporun, Selim Teber transferi ile ilgili uyuşmazlık nedeniyle 2 yıl transfer yasağı getirdi. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Samsunsporda sözleşmesini feshederek Karabüksporla sözleşme imzalayan Selim Teberin transferiyle ilgili Samsunsporun başvurusunu karara bağladı.
UÇK hakem heyetinin Samsunsporla, Selim Teber arasındaki dava ile ilgili haksız veya haklı fesih konusunda herhangi bir karar verilmeden Karabükspora ayartma cezası vermesi talimatlara ve hukuka aykırı olduğu belirtilirken, kurul Karabüksporun transfer talimatnamesine uymadığı gerekçesiyle kırmızı-mavili kulübe 2 yıl transfer yasağı getirdi.
Avrupa Kupalarına gitmeyi planlayan ve gelecek sezonun transfer çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Karabüksporda bu karar soğuk duş etkisi yaparken, kulüp yöneticileri konunun çözümü için çalışmalara başlarken, tahkime başvuru yapacağı öğrenildi. 33 yaşındaki oyuncu 2012-2013 sezonunda Samsunspor ile sözleşmesini feshetmiş ve Karabükspora transfer olmuştu.